Slavnostní otevření nového hřiště na Glowackého

Dne 13. 6. 2012 bylo slavnostně uvedeno do provozu nové pétanquové hřiště v Praze 8 v areálu ZŠ Glowackého. Informace o této akci vyšla předem v Osmičce. Vybudování hřiště financovala MČ Prahy 8, jejíž zástupci přišli mezi nás. 


Na obrázku zleva je zástupkyně starosty MČ Prahy 8 Vladimíra Ludková, radní Prahy 8 pro školství Martin Roubíček, ředitel ZŠ Glowackého Miroslav Koranda a zástupce starosty Prahy 8 Michal Švarc.


Každý z nich pronesl několik slov. Děkujeme všem jmenovaným za podporu a pomoc při vzniku hřiště.


Ostatně předseda Kulové osmy Jarda Mrkvička jim všem vyslovil takhle velký dík. Potom jsme si šli zahrát. Paní místostarostka si pétanquové koule nejen potěžkala,


ale dokonce s námi zahrála jako členka jedné trojice celý zápas.


A šlo jí to hodně dobře. Ani další dva představitelé radnice však nezůstali pozadu a přesvědčili se o tom,


že pétanque je zajímavá hra.


Bez saka to jde ještě lépe.


Když se Maxík v posledních hrách zápasu probudil a maminka měla házet, pohlídala ho Ema. Více dalších fotografií ze slavnostního otevření hřiště najdete ve fotogalerii zde.
Při otevření hřiště byla přítomna i pražská televize Metropol. Reportáž lze nalézt ve 22. dílu jejího pořadu Praha v pohybu na webu této televize. Našeho hřiště se týká interval mezi 15:50 a 19: 23 min  (tedy na konci pořadu). O otevření hřiště informuje i MČ Praha na svých stránkách.