Bulodrom na Jadranu - Opatija

Jarka je zase v Chorvatsku. Když tam byla v dubnu, poslala aktualitu, jak se tam hrají koule. I teď vás všechny pozdravuje a píše:
Zde na Jadranu panují velká vedra již od poloviny června, vypadá to spíše na srpen. Moře je ke koupání přímo skvělé, teploučké, někdy až moc (27-28 C), vzduch pořád přes třicet. Pétangu čili zdejší hře v "boće" takové klima ale moc nepřeje; na hru je prý příliš horko, stěžují si zdejší borci. Vyznamnější turnaje jsou již odehrány; našla jsem jen jeden, který se ještě během léta bude konat ve vyšších polohách v kopcíh těsně u slovinských hranic (v místě Klana). Tam se ovšem nedostanu, pohybuji se pouze podél pobřeží. Zůstávají místní nadšenci, kteří se scházejí ke hře podle chuti. Chtěla jsem se včera podvečer na ně jít v Opatii podívat, ale seděli jen u skleničky v přilehlém bistru a do hraní se jim nechtělo. Místní kluby to mají pěkně zařízeno: ke každému hřišti patří větší či menší občerstveni, (většinou nabídka z grilu), kde se scházejí členové i příznivci průběžně. Posílám alespoň obrázky tohoto "klidového stavu". 
Tolik tedy Jarka. Mne nutí obrázky k zamyšlení. V první chvíli možná i závidím prostředí. Zvláště, když se rozprší, střecha zachytí déšť a může se pokračovat ve hře. Možná, že více než před deštěm zde střecha chrání před sluncem. Posezení po hře vypadá také příjemně, i když my bychom museli srazit stoly k sobě. Na druhou stranu, když je hezký den, asi bych se víc těšil na naše hřiště než do tohoto, přece jenom chladnějšího sportovního zařízení. Jak jste na tom vy?

Miloš