Naše účast v MČR družstev a Prvním Pražském Poháru

MČR družstev
Kulová osma  Praha se účastní soutěže MČR družstev v 1. lize  (západ), kde je ve skupině 5 družstev: POP Praha, SK Sahara, 1. KPK Vrchlabí B, PPA Pozorka a my. Nad 1. ligou je ještě extraliga, kde je družstev 8. Do soutěže jsme šli hlavně sbírat zkušenosti, ostatní družstva jich mají výrazně více než my po půl roce existence našeho klubu. Ze tří utkání (s Vrchlabím, Saharou a Pozorkou) jsme dva prohráli a v jednom remizovali (s Pozorkou). Přitom jedno utkání proběhne ve třech kolech za jeden půlden. Jedno kolo se skládá vždy ze dvou současně probíhajících zápasů (jeden zápas trojic a jeden dvojic). V prvním kole musí být smíšené trojice, ve druhém smíšené dvojice. Ostatní zápasy jsou bez specifikace. V pátek 6. 7. jsme sehráli na hřišti na Letné dvojutkání, dopoledne se Saharou odpoledne s Pozorkou, celkem tedy 12 zápasů. První utkání jsme prohráli 1:5, ve druhém remizovali 3:3. Byl to docela náročný horký den. Průběžné pořadí klubů je takové, jak jsou vyjmenovány v první větě příspěvku, tedy na prvním místě je zatím POP Praha, na pátém Kulová osma Praha. Všechny výsledky MČR družstev i skóre jednotlivých zápasů najdete v excelovském souboru (xls) zde. Soubor je průběžně upravován.

Pražský pohár
V této soutěži máme čtyři družstva. Družstvo musí mít minimálně tři členy. Utkání se skládá ze tří zápasů. Nejprve probíhá současně zápas jednotlivců a zápas dvojic, potom proběhne zápas trojic. Družstvo Kulové osmy K2+ (Leoš, Lenka a Jirka) vyhrálo všechny 3 zápasy ve 2.lize, kde hrály 4 týmy. Postupují tak v podzimním kole do 1. ligy. Ve třetí lize se kromě týmu Ukrajiny objevily tři naše týmy. Ligu vyhrál (a postup do 2. ligy si tak zajistil) náš tým K4 (Marie, Eva, Petr a Milan). Na druhém místě skončil opět náš tým Kulová osma I (Jarda, Ema, Iva a Miloš). Ten bude muset o postup do 2. ligy bojovat v baráži s předposledním týmem 2. ligy, tedy týmem P-Bub. Baráž by měla být v sobotu 28. 7. v 17:30 na hřišti na Letné.
Pozn. z 28. 7.:  Baráž dnes proběhla a tým Kulová osma I vyhrál nad P-Bub 2:1 a postupuje tak do druhé ligy.
Pravidla soutěže i výsledky jednotlivých týmů (jejich složení) a skóre najdete zde. Podle hracího řádu (článek 16) lze nový tým do této průběžné soutěže přihlásit kdykoliv.

Miloš