Pétanque turnaj ve Zbýšově. (autor Ivan Vítek)

V sobotu  25.8. jsme se s Marií zúčastnili 1. ročníku Petanque turnaje ve Zbýšově.   Zbýšov v Čechách je  malé městečko 18 kilometrů od Čáslavi a má i s přilehlými obcemi přes 600 obyvatel, nicméně jedná se o známou rekreační oblast, a tak v letních měsících počet obyvatel výrazně narůstá. 
Turnaj se konal pod patronací obecního úřadu u rekreačního rybníka a také, jak jinak,než u občerstvovacího kiosku (i když pivo bylo až po turnaji).  Hrálo se na  „univerzálním“ hřišti nohejbal/volejbal s výborným povrchem, na kterém byla  vyznačena 4 petanque hřiště najednou, a aby se dodržela délka hřiště, házelo se z kruhu na travnatém okraji. Musím se pochlubit, že částečně jsem turnaj inicializoval, když jsem na začátku léta v uvedeném kiosku hovořil o tom, jak v Praze válíme petanque. Nakonec se zjistilo, že existuje řada místních vášnivých hráčů (některých i se závodní výbavou, jako homologované koule apod.), a tak se tato parta ujala organizace 1. ročníku turnaje a překvapilo mě, jak napoprvé fundovaně.

Na turnaj se zapsalo 12 dvoučlenných družstev, která byla z časových důvodů rozdělena do dvou skupin  s tím, že vítězové skupin se utkají o první místo. My jsme si s Marií s dovolením vybrali název družstva „Kulová Osma“ a ve své skupině jsme s jednou porážkou vyhráli.  Bohužel, s vítězem druhé skupiny ,  místním družstvem „KOKO“ (homologované koule) jsme prohráli. Nicméně i jako druzí v celkovém pořadí  turnaje jsme vzbudili respekt  a „Kulovou Osmu“ si už pamatuje každý zbejšovák (místní nářečí). Turnaj se hrál nepřetržitě od 14 hodin do 20 hodin a i z toho je vidět, jak byly boje urputné, i když atmosféra zůstávala velmi přátelská (fotky z turnaje najdete na rajčeti zde). Při vyhlášení vítězů organizátoři slíbili, že turnaj bude příští rok pokračovat a tak se můžeme těšit.  Případný termín včas oznámím :o).

Ivan VítekPřikládám fotku Ivana a Marie z turnaje o Pohár místostarostky MČ Praha 8 (z 28.6. 2012), Miloš.