3. ročník turnaje Sbohem léto!


Včera 16.9. proběhl na Letné vlastně již tradiční turnaj „Sbohem léto!“ , který za podpory MČ Praha 7 pořádá občanské sdružení „Pétanque pro vás“. O pořádání turnaje se zasloužili hlavně Karel Dohnal a Petr Fuksa, kterým děkujeme. (Poznámka: „včera“ se francouzsky řekne „hier“ -vyslovuj ijér).

Dneska už je turnaj „hier“,
vše vedli Charles a Pierre.
Jednu malou chybku to má,
Ricard musel zůstat doma.
Prý z důvodů prohibice
nesmí pastis do ulice.

Počasí přálo, takže i bez obvyklé ochutnávky pastisu bylo vše skvělé. Spoustu fotek Karla Dohnala naleznete zde. Několik z nich, hlavně ty, které se týkají našich hráčů, jsme si dovolili převzít i na naše stránky. Turnaje se od nás zúčastnily dva tříčlenné týmy. Tým IPM (Iva, Petr a Marie) a tým Stoici (Jarda, Ema a Miloš). Celkem soutěžilo 20 družstev. Po třech kolech Švýcara měl tým IPM tři vítězství, Stoici uhráli jen vítězství dvě. Tři vítězství měly jen dva týmy, kromě IPM i favorité turnaje Hlaváčkovi, kteří mají zkušenosti i z mezinárodních turnajů. IPM tak hrálo ve finále s Hlaváčky o první místo. Díky dobrému skóre postoupili do finále i Stoici, kteří bojovali o třetí místo s francouzsko-českým (dva Francouzi a jedna Češka) týmem Verdier. Jako vždy na našich stránkách lze i následující fotky zvětšit kliknutím na levé tlačítko myši.

   Třetí místo nakonec získali Stoici.

Pro prohibiční šťouraly uvádím, že jedna z cen - růžák obsahoval 13,5 % alkoholu.

Stříbrné medaile si odnesl náš tým IPM,

který vstřícně spolupracoval s hosteskou.

Zlatá medaile připadla Hlaváčkům, kteří prošli celým turnajem bez porážky.

Na obrázku jsou zleva doprava finalisté: dvojice z týmu Verdier, Stoici a IPM, vlevo vpředu organizátor Petr Fuksa a dvě hostesky, které předávaly medaile a ceny. Za fotoaparátem nevidíte druhého organizátora turnaje - Karla Dohnala. Chybí též třetí člen týmu Verdier.

Miloš