Pohár národů

Poháru národů se zúčastnilo 24 týmů, které nepostoupily do kvalifikačních skupin na MS plus dalších osm týmů které vypadly z bojů o MS až v kvalifikačních skupinách (těchto osm týmů nastupuje proti 8 týmům postupujícím z 1.kola KO kvalifikace). Dále se sem mohou přihlásit i další země, které se nedostaly ani mezi 48 účastníků MS. Přihlásil se jen Čad, takže o Pohár národů soutěžilo 25 týmů (plus 8, jak bude z tabulek zřejmé). Podle výsledků „švýcara"  z MS byly týmy rozděleny do osmi kvalifikačních skupin (francouzsky je kvalifikační skupina poule) po třech týmech (jen osmá skupina H s přidaným Čadem měla týmy čtyři). Následující tabulka (lze kliknutím zvětšit) ukazuje výsledky boje ve skupinách. 


První dva týmy z každé skupiny postoupily do 1.kola KO kvalifikace. Česko se tam kvalifikovalo z druhého místa ve skupině C, ale hned v prvním kole prohrálo se Švédskem. Tím jsme skončili i v Poháru národů.


Z 1. kola KO tak postoupilo osm týmů. K těm však bylo přidáno dalších osm týmů, které vypadly ze skupin při kvalifikaci MS (na horním obrázku vyznačeny fialovou barvou). Tato šestnáctka vytvořila semifinále, ze kterého teprve vzešlo konečných 8 týmů pro čtvrtfinále. Ve finále jsou  týmy Kambodže a Beninu.
Vítězem finálového utkání se stal Benin a je tak vítězem Poháru národů. Druhé místo patří Kambodži. O třetí a čtvrté místo se dělí Finsko a Pobřeží slonoviny.

6. a 7. 10. 2012, Miloš