Výsledky MS trojic - švýcarský systém

Dnes, 5.10. 2012 v 8 hod. začalo 1. kolo švýcarského systému na MS trojic. První čtyři kola probíhají od 8 do 18 hod.  V 18 hod. nastoupí 16 střelců (5. - 20. místo z vylučovacího kola) k opravám, ze kterých se kvalifikuje další čtveřice do čtvrtfinále. Pátý zápas ze „švýcara" bude odehrán až dnes večer od 21 hod. 30 min.
Naši prohráli 2:13 v 1. kole s Lucemburskem.
Výsledky 1. kola (kliknutím lze tabulku zvětšit):


Vzpomeneme-li si na hvězdičkové ohodnocení mužstev uvedené zde, vidíme, že všechna tři „čtyřhvězdičková" mužstva skutečně vyhrála. Za překvapení by bylo možno označit vítězství 13:3 Nového Zélandu (jedna hvězdička) nad „tříhvězdičkovým" Laosem.

Výsledky 2. kola:


Naši prohráli 13:9 se Skoty. „Čtyřhvězdičkové“ týmy Belgie, Francie a Madagaskar jsou stále bez porážky. Z „tříhvězdičkových“ mají dvě vítězství už jen Itálie, Španělsko a Thajsko. Monako ještě nevyhrálo, zatímco Laos si po porážce od Nového Zélandu spravil chuť s Austrálií, když jí nadělil „Fanny“. 

Výsledky 3. kola:


Po třech kolech tak zůstává bez porážky šest mužstev: Belgie, Itálie, Francie, Madagaskar, Švýcarsko a Thajsko. Ta se ve čtvrtém kole utkají vzájemně, takže výsledkem budou 3 družstva se čtyřmi vítězstvími. Po posledním pátém kole „švýcara" tak bude bez porážky jedno nebo dvě mužstva.

Výsledky 4. kola:Před posledním 5. kolem tak mají Belgie, Francie a Itálie po čtyřech vítězstvích, 10 týmů má tři vítězství a ČR patří mezi do zóny 17-ti  týmů se dvěma vítězstvími. Naše vítězství nad Estonskem 11:10 skončilo až časovým limitem a muselo jít o velmi napínavý,  „infarktový" zápas. Chceme-li se dostat mezi 24 postupujících mužstev, musíme zřejmě poslední utkání vyhrát. Pokud nepostoupíme, budeme stále ještě  hrát ve druhé čtyřiadvacítce o  „béčkový" Pohár národů.
Výsledky 5. kola:


ČR v 5.kole prohrála s Beninem a naděje na postup do kvalifikačních skupin se tak rozplynula. Hrajeme tak dále jen v Poháru národů.

Celkové pořadí a rozdělení prvních 24 týmů do 8 kvalifikačních skupin uvádíme v následujícím příspěvku. 

5. 10. 2012 Miloš