Pražský pohár pětanque

V úterý 23.4.2013 se uskutečnilo slavnostní zahájení již třetího ročníku našeho poháru. Počasí téměř letní předpovědělo spíše vlídnou sezónu, snad to tak i vydrží.
U Letenského zámečku se sešli členové téměř všech 20 přihlášených týmů a pozorně si vyslechli úvodní slovo hlavního organizátora, tedy autora těchto řádek. Jde o nárůst o 7 přihlášených týmů a Brnu již šlapeme pomalu na paty. Soutěž je tak rozdělena do čtyř lig po 5 mužstvech. Zápolení bude probíhat do podzimu letošního roku, kdy možná někdo vystřídá na pomyslném pohárovém trůně tým ostřílených „Vlčáků“ 3+1. Který získal oba předešlé ročníky. Černým koněm naší soutěže je tým Kladenská záře pod vedením Jiřího Ježka ml., který sice začíná ve IV. lize, ale brzy se možná prokouše až na samotný vrchol, ostatně má k dispozici i aktuální českou jedničku.
V rámci zahájení byl proveden los jednotlivých zápasů a dořešeny všechny organizační detaily. Příjemné odpoledne pokračovalo přínosným tréninkem, kde se nakonec dostal ke slovu ke své pověstné pétanquové přednášce Pavel Vlk z 3+1 a obohatil tak několik začátečníků nejen o technické dovednosti.
24. 4. 2013 Jaroslav Mrkvička.