MČR žen 2013, zpráva od Leoše

 Právě jsme se vrátili z Mistrovství České republiky žen v pétanque, které se konalo v sobotu 25. 5. v Litovli, a kam se z Kulové osmy přihlásila jediná žena - Lenka. Proto hrála ve smíšeném týmu s Alenou Vaníčkovou z Kondora Cheb a dvěma hráčkami z blízkých Valšovic.  Hanáci a jejich sponzoři se o hráčky moc pěkně celý den v Litovli starali. Chleby s pomazánkami a buchty k snídani;  řízky, buřty a klobásy k obědu; ovoce, čaje, kávy a limonády po celý den a vše včetně ubytování zdarma. 
   Lenka bojovala jako lev a po skvělém výkonu, kdy střílela jako o život, se jejich triplet probojoval na výsluní. Ve spolupráci s výbornou Alenou Vaníčkovou překvapily mnohé favoritky a tak jsou čtvrté nejlepší hráčky pétanque v republice pro rok 2013.  Vyhrály všechny zápasy ve své skupině, kde porazily i loňské mistryně ČR a postoupily z 1.místa !!! Po dalším vítězství  v  KO postoupily do nejlepší čtveřice, kde podlehly pouze budoucím medailistkám.  
   Při vyhlašování výsledků celému týmu starosta Litovle osobně poblahopřál a hráčky byly zahrnuty sponzorskými dary. Cukru, špaget, sýrů a piva z Litovle jsme vezli domů plné auto.

Nástup s hymnou

Starosta Litovle

4. místo na MČR
28. 5. 2013 Leoš
***************************************************************************************************************
Kulová osma blahopřeje Lence k vynikajícímu úspěchu a výborné reprezentaci našeho sportovního klubu. Děkujeme.

Další fotky z MČR najdete ve fotogalerii Kulového blesku zde
Výsledky (kompletní výsledková listina je zde):

1. Venclová Lucie (1. KPK Vrchlabí), Vokrouhlíková Romana (POP Praha), Šrubařová Hana (Carreau Brno) a Hančová Alice  (1. KPK Vrchlabí)

2. Demčíková Jiřina, Horáčková Simona, Pénzesová Miroslava, Hocková Kateřina (všechny z PK Jupiter Vědomice)

3. Krpcová Jana (HRODE Krumsín), Kutá Miloslava a Svobodová Lenka  (obě z SKP Hranice VI-Valšovice)

4. Vaníčková Alena(Kondor Cheb), Krejčínová Lenka (SKP Kulová osma Praha), Suková Eva a Ježíšková Božena (obě z SKP Hranice VI-Valšovice)