Turnaj K8 2013 -singly

22. května začal průběžný turnaj Kulové osmy v singlech.  Protože je nás v klubu 31, nedá se čekat, že bude sehráno všech 465 možných utkání. Někdo sehraje utkání více, někdo méně. Aby bylo na konci sezóny možno turnaj nějak uzavřít, navrhuji po zkušenosti s loňským  pêle-mêle tato pravidla:
********************************************************************
1. Zápasy se hrají vždy do 13 bodů a jedna dvojice se může utkat jen jednou. Je třeba, aby se obě strany předem dohodly, že tento zápas se bude započítávat do turnaje. Zápasy mohou být sehrány po vzájemné dohodě kdekoliv.
2. Výsledky mi prosím sdělujte nejlépe e-mailem, aby byla kontrola.  Stav soutěže bude možno stáhnout jako tabulku v Excelu ZDE (poslední aktualizace 24. 8. 2013).  Prosím o spolupráci a upozornění, když najdete chybu. Protože jde o tabulku o 31 řádcích a sloupcích, chyba se vloudí snadno (zápis výsledků o okénko vedle apod.).  Proto kontrolujte své výsledky a poznamenávejte si je, aby byly usnadněny případné opravy.
3. Konečné pořadí bude stanoveno na konci sezóny jen z hráčů, kteří sehráli alespoň 15 zápasů. Do turnaje se počítají jen zápasy mezi členy Kulové osmy (aktuální seznam členů najdete ZDE). Hlavním kritériem bude jejich percentuální úspěšnost (tj. procento vítězných zápasů z celkového počtu hráčem sehraných zápasů). Počítají se všechny zápasy,  i ty se soupeři, kteří nakonec do celkového pořadí (díky malému počtu zápasů) nezasáhnou. Při stejné úspěšnosti bude rozhodovat průměrný rozdíl skóre na jeden zápas (může být i záporné desetinné číslo). Oba tyto parametry budou automaticky průběžně zobrazovány v excelové tabulce. Pokud by dva hráči měli v závěru oba parametry stejné, bude mít lepší umístění ten s větším počtem sehraných zápasů. Bude-li i počet zápasů stejný, hráči se budou o umístění dělit.
********************************************************************
Poznámka k excelové tabulce: K jejímu prohlížení potřebujete Microsoft EXCEL. Pokud si do stažené tabulky budete chtít doma zaznamenávat výsledky sami, stačí pro každý zápas zaznamenat skóre jen jednou NAD diagonálu. Výsledek pod diagonálou, jakož i změny důležitých parametrů se už potom zobrazí automaticky. Jinak je možno stahovat nebo jen sledovat vždy novou tabulku se zaznamenanými změnami.