KULOVÁ OSMA VŠE PŘEVÁLCOVALA

Světovým úspěchem (zaznamenaným především v okolí pražské Kotlářky) skončilo pro naše barvy v sobotu 8. června vystoupení na pétanquovém turnaji, pořádaném v rámci Sportovních her seniorů na Stadionu mládeže poblíž stadiónu na Julisce. Do bojů jsme vyslali ostřílený tým III. ligy PPP Ivana Lenhartová, Václav Slapnička a Míla Zátka, i narychlo operativně sestavenou nesourodou trojici Iva Horálková, Václav Michálek a Jiří Macků.

Vzhledem ke značnému počtu družstev se hrálo pouze do sedmi bodů, což kladlo zvýšené nároky především na úspěšný start. Oba naši zástupci prošli kvalifikačními boji zcela bez zaváhání, a zákonitě se tak potkali ve finále. I v něm však, ke značnému překvapení zvláště přihlížejícího Petra Fuksy, bratrovražedný boj skončil jednoznačným výsledkem 7:0 pro tým kpt. Horálkové.

Celé příjemné dopoledne s řadou dalších disciplín, které pro seniory zorganizoval mistr světa ve sportovním aerobiku David Huf, a komentoval Jakub Bažant ze sportovní redakce ČT, vyvrcholilo besedou asi 150 účastníků s pěticí slavných českých olympioniků, a následným vyhlášením vítězů. Naše šestice tak přiváží do Glowackého dva poháry, šest medailí a tentýž počet diplomů i tašek s vesměs tradičně nevkusnými suvenýry sponzorů.

9. 6. 2013 text: Jiří Macků , foto: Jarka Dobrinčicová a Václav Michálek


Totální vítězství našich barev naladilo do bezhraničného úsměvna i náhradní fotoreportérku Jarku. Iva se tváří ledabyle, jako že s takovými parťáky stejně nic jiného nečekala.


Jenom jeden ze dvou Václavů se po prohraném finále musel pohroužit do zasloužené sebekritiky.


Tři druhy smíšených pocitů v přesvědčivém podání členů stříbrného teamu.


Odiplomovaní skromní vítězové, očekávající pohár (zmíněný zcela vlevo), v objektivu televizní kamery (zmíněná zcela vpravo).


„Co vás, čilý staříku, přivedlo k tomuto koulování?“ vyzvídala mladičká reportérka Českého rozhlasu 2.


Nejsme my náhodou příbuzní?