MČR 2013, Muži

29.-30.6. 2013 proběhlo ve Stolíně MČR mužů. I Kulová osma tam měla jednoho svého zástupce v týmu:
Rudolf Vaníček - Kondor Cheb,
Leoš Krejčín  - Kulová osma,
Lubomír Anton - KLIP Litovel, 
Dušan Moos - 1. Starobrněnský PK. 
Alena Vaníčková o tom podává zprávu na stránkách Kondoru Cheb. Děkujeme jí za svolení k přetištění jejího článku (ten následuje mezi řádky hvězdiček):
**********************************************


Tento tým /slepenec/ vznikl na MČR žen v Litovli, kdy se Ruda, Leoš, Luboš a Dušan domluvili, že Lenky a moje čtvrté místo (z MČR žen) překonají  . V této sestavě spolu nikdy nehráli.

Sobota:
První utkání s Vrchlabím - Kapeš. R., Michalička L /10 let/., Bílek V./15 let/. Průběh hry byl velice vyrovnaný, ale závěr naši zvládli.
13 : 10
Druhé utkání s PEK Stolín - Mallat O., Vejrek P., Klenner P. Favority jsme rozhodně nebyli, asi jsme soupeře mírně zaskočili, byl to boj o každou kouli, závěr byl náš.
13:10
Dvěma výhrami jsme postoupili do nedělních zápasů.

Neděle:
Před prvním utkáním jsme si mysleli, že je zároveň posledním, neb sestava Koreš j. ml., Habásko M., Netušil R. a Koreš J. st. se zdála nad naše možnosti. Za stavu 9:0 se podařilo dát první bod, takže radost veliká, že nedostaneme kanára, ale bojovalo se dál. Korešům se ten třináctý bod nepodařilo dát.
13:12
Druhým soupeřem byl opět PEK Stolín, po včerejší prohře byli při chuti nás jednoznačně porazit. Závěr patřil opět nám.
13: 6

Třetí soupeř Hejl P.ml., Hašek M., Stoklásek T., Hnilica P. byl do stavu 7:7 zcela vyrovnaný. Za stavu 9:12 jsme měli tři koule u košonku, ale soupeř poslední koulí kárem rozhodl.
9:13

Jediná prohra se stříbrným týmem a výhra nad vítězi MČR je super.
Paradoxem je, Že Varani /které vyřadili Korešovi/, musí v Itálii vyhrát, aby právě Korešovi odjeli na MS.
Je velká škoda, že se v sobotu nezúčastnilo více týmů, když byl systém takto nastaven. Ze sedmi pouze jeden nepostoupil. Prý to byla promrhaná sobota na úkor kvalitních zápasů těch s vítěznými ambicemi /Kulový blesk/. Kdybych to býval věděl, tak… Tak ta trapná sobota byla plná velice kvalitních bojů, vyhrát chtěl každý. Ano na ME a MS, by měli jet ti nejlepší. Nedovedu si představit, že by vyhrál někdo z druhé stovky žebříčku.

Alena Vaníčková
******************************************************************
Poznámka webmastera:
Výsledkovou listinu najdete ZDE. Na Kulovém blesku najdete ZDE článek od Honzy Michálka. Blahopřejeme Leošovi a celému týmu ke krásnému umístění na 5.- 8. místě. V prvním nedělním utkání dokonce porazili budoucí vítěze a z pěti utkání prohráli jen jednou. Díky za reprezentaci Kulové osmy.