Grand prix d´Austerlitz

V sobotu 27.7.2013 se tradičně konal již 16.ročník GRAND PRIX D´AUSTERLITZ .
Tohoto turnaje trojic kategorie PRESTIGE ve Slavkově u Brna se zúčastnili nejen registrovaní čeští hráči , ale tradičně i hráči ze Slovenska a Německa.
Za krásného počasí přivítal účastníky turnaje, který se konal v nádherném zámeckém parku, ředitel turnaje Josef Dvořák. Hřiště byla většinou připravena na pískových cestičkách stíněných alejemi vzrostlých stromů. To většina účastníků již brzy ocenila. Teplota v parku totiž rychle stoupala a nejlepší hráči, hrající na hřištích sypaných mramorovou drtí, která byla umístěna kolem velkého bazénku, neměli žádný stín.  Vítězící týmy udržovala v dobré kondici pouze vidina dalších vítězství.  V poledne, to ale už bylo jedno, protože vedro bylo všem 43 týmům. Pořadatel měl připraven venkovní vodovod a tak se hrálo v mokrých čepicích i dresech. Hráče osvěžovaly i hromady čerstvě natrhaných meruněk.
   Po pěti kolech Švýcara se naše dvojice Lenka a Leoš doplněná Jirkou Šiprem z  1.Starobrněnského PK umístila na 25.místě. Zde se ukázala i stinná stránka dohrávek, protože se dohrávala skupina o 25. až 32. místo. Zlepšit se tedy už nedalo, naopak si mohli ještě o 8 míst pohoršit. Nakonec vybojovali konečné 28.místo.
Finále se dohrávala za umělého osvětlení a skvělé divácké kulisy hráčů a návštěvníků zámku na mramorem sypaném prostranství přímo před vchodem do zámku.
Perfektně připravená akce – je vidět 15 let pořadatelských zkušeností. Děkujeme a těšíme se na příští rok :-) 

Letící koule

Studie hry

Hřiště


2. 8. 2013 Leoš
*********************************************************************
Výsledky:
1. Zbyněk Jakeš, Lenka Svobodová a Jiří Gratcl (všichni SK Pétanque Hranice VI – Valšovice)
2. Bastien Weinrich, Patrick Lehmann a Stefan Lauche (všichni Německo)
3. Jiří Koreš st., Jiří Koreš ml. (oba PC České Budějovice) a Michal Habásko (Aura Havlíčkův Brod)


Kompletní výsledky najdete ZDE. Reportáž od Veroniky Slobodové a Tomáše Kutého na portálu Kulový blesk je ZDE.