Výsledek soutěže o nové logo Kulové osmy

Protože otázka loga K8 nebyla dlouho uzavřena (viz moji informaci z 5.2. 2012 ZDE), rozhodl se Leoš Krejčín se souhlasem předsedy klubu Jardy Mrkvičky zorganizovat soutěž o definitivní verzi našeho nového loga. Soutěž vyhlásil e-mailem zaslaným všem členům klubu 8. 5. 2013 a 12. 6. proběhlo na tréninku hlasování přítomných členů. Nebudu zde líčit všechny peripetie, kdy i pro vítězné logo, které dodal Petr Pilát, byly doporučeny úpravy přidáním slova Praha. Bylo navíc nutno ujasnit barvy původně jednobarevných (černých) nápisů. Míla Zátka byl ochoten vytvořit několik barevných variací upraveného loga, které rozeslal k dalšímu posouzení. Hlasovalo se většinou e-mailem. Konečné vítězné logo na bílém pozadí vypadá takto:
Vítězné logo na bílém pozadí

Vítězné logo na bleděmodrém pozadí

Ve stejné barvě by mělo být i klubové tričko.

Vítězný návrh na klubové tričko (polokošili) 

Jednotné tričko je povinností pro některé zápasy, které pořádá ČAPEK (MČR).
Děkujeme aktérům, tj. hlavně Leošovi, Mílovi a Petrovi za obří práci, kterou odvedli. Není totiž vůbec jednoduché docílit nějakého konsenzu u 31 členů klubu ve věci skládající se z mnoha prvků (základní logo, nápisy, barvy nápisů loga, fonty, barva trička). I po většinové dohodě má asi každý člen k nějakému prvku výhrady. Pokud by je tvrdě uplatňoval, je třeba si uvědomit, že takto bychom měli nikdy nekončící proces. Proto bych uvítal, kdybychom akci logo považovali za ukončenou. Samozřejmě nikomu to nezabraňuje, aby si se skupinkou lidí (např. družstvo hrající Pražský pohár pétanque) nechali vyrobit trička jiné barvy atd. Oficiálním klubovým tričkem (tam, kde ho ČAPEK požaduje), by však mělo být ono vítězné (zobrazené výše).  Kdo má o něj zájem, nechť kontaktujte Mílu. 

**********************************************************************
Pro zajímavost přidávám obrázky, jak logo vypadá na různých podkladech. K barevnému logu vždy přidávám i černobílou verzi, protože se mi zdá, že na některých pozadích (zvláště tam, kde se barva pozadí blíží některé z barev písma, zde u modré) vyjde dokonce lépe.


Pokud si budete v budoucnu nechávat dělat trička, nelze použít logo stažené z obrázku na této stránce. Nejen proto, že nemá patřičné rozlišení, ale i proto, že potřebujete formát PNG (nikoli JPG). JPG formát totiž nemá průhlednou vrstvu pozadí a na barevném tričku by se objevilo bílé čtvercové „razítko“ s logem. To by nebylo hezké. Logo s potřebným rozlišením ve formátu PNG Míla všem rozeslal. Uložil jsem je ZDE, aby bylo rychle k dosažení odkudkoli. Černobílé logo v PNG formátu je uloženo ZDE. Tato dvě loga mají obrovské rozlišení (přesně 5904 x 5904 px), tedy vyhovují i požadavkům na větší formát, ale soubory jsou veliké (přes 3MB). Pro účely použití na webu nebo tisku na bílý papír s formátem loga  menším než 10 x10 cm postačí JPG formát (800 x 800 px). Tento soubor je 30 krát menší (má jen 123 K) a najdete jej ZDE. Pro černobílý tisk může být výhodnější černobílá verze ZDE, kde vytištěná písmena nevyjdou tak šedivě, jako při tisku barevné předlohy na černobílé tiskárně.
4. 8. 2013 Miloš