Kulová osma na MČR 55+

Pro hráče Kulové osmy se nabídla jedinečná možnost ukázat, co všechno jsme se doposud v pétanque naučili .
Letos se totiž mistrovství ČR 55+ konalo v Praze v Úněticích, a tak mohli všichni, kdo si chtěli ověřit své dovednosti v soubojích s nejlepšími českými hráči pétanque tento sen splnit !
V krásném sobotním ránu do areálu Únětické Sokolovny dorazily i dva a půl týmu z Kulové osmy. První tým Kulové osmy ve složení Borovičkovi s Petrem Pilátem, druhý tým ve složení Jarda Mrkvička, Miloš Šidlichovský s Mílou Zátkou a půl tým Krejčínovi doplnění Vaníčkovými z Kondoru Cheb.
Po slavnostním přivítání a české hymně se všichni pustili do tříkolového Švýcara. Po třech kolech perných bitev osm nejlepších postoupilo do vyřazovací části.
Z našich se podařilo postoupit do pavouka KO jen smíšenému týmu Lenky a Leoše Krejčínových a Aleny a Rudy Vaníčkových.
Přesto, že se nepodařilo postoupit všem, i tak to byl pro všechny účastníky přínosný den, protože si mohli zahrát opravdu s těmi nejlepšími.

22. 9. 2013 Leoš Krejčín

S laskavým svolením autora a pořadatele akce Petra Fuksy přetiskujeme jeho článek z Kulového blesku.

************************************************************************

Seniorskými mistry opět Valenzovi a Korešovi

Petr Fuksa, 21. 9. 2013

Letošní obhajoba v Úněticích nebyla pro mistry kategorie 55+ vůbec snadná. Poté, co mistrovský titul uhájili, prohlásili při závěrečném předávání cen že by chtěli na mistrovství Evropy loňské skvělé 5. místo ještě vylepšit.
Oba papíroví favorité – tedy budoucí mistři a tým J. Ježek, st.-Hejl-Březina-Řehoř totiž prohráli své zápasy ve druhém kole tříkolového švýcara a měly štěstí, že na sebe nenarazili ve třetím kole. Zahráli si však spolu hned ve čtvrtfinále. Tam se tyto týmy dlouho přetahovaly o vítězství a teprve vydařené poslední dva náhozy posunuly do semifinále čtveřici úřadujících mistrů. V semifinále a finále již však nezaváhali a i díky skvěle přibližující Ivě nedali soupeřům šanci.

Třetí místo vybojoval triplet Němec-Grégr-Karásek, který se jako jediný dostal do K. O. s jednou výhrou. Dokonce už byli v autě a chystali se odjet, ale pak se dozvěděli příjemnou zprávu, že postupují. Ještě větší radost pak měli ze svého čtvrtfinálového vítězství nad do té doby bezchybnými hráči z brněnského Slope Hvížď-Rylich-Mikel.
Bramborovou medaili si odváží manželské páry Krejčínů a Vaníčků, kterým poslední dva zápasy nevyšly podle jejich představ. Do semifinále se však dostali po vítězství nad velmi těžkým soupeřem Vl. Ježek-Pešout-Vejrek-Kraus a byli to právě oni, kdo ve druhém kole švýcara jako jediní porazili staronové mistry.
Pořadí na stupních vítězů nakonec přesně kopírovalo nasazení hráčů. Českého mistrovství hráčů starších 55 let se zúčastnilo celkem 14 týmů ze 14 klubů. Zajímavostí je, že statisticky 6,5 týmů začalo trénovat v seniorském věku díky aktivitám občanského sdružení Pétanque pro Vás. A vzhledem k tomu, že se na prvním seniorském tréninku Prahy 13 minulý týden sešlo 30 hráčů, lze očekávat, že konkurence v této věkové kategorii bude rok od roku větší.
Mistrovství ČR v Úněticích spolupořádala Městská část Praha 1 a účastníci se do svých domovů rozjeli i s tekutým dárkem z Únětického pivovaru, tradičního sponzora akcí, organizovaných UBU – United Balls of Únětice.
********************************
Výsledky (kompletní výsledkovou listinu najdete ZDE):

1. Pavel Valenz, Iva Valenzová (oba Varan Karlovy Vary), Jiří Koreš, st. a Alena Korešová (oba PC České Budějovice)

2. Jiří Ježek, st. (PEK Stolín), Jiří Březina (HP Třebíč), Pavel Hejl, st. (PCBD) a Miroslav Řehoř (Frapeco)

3. Jiří Němec, Josef Grégr (oba Fenyx Adamov) a Jiří Karásek (Hrode Krumsín)

Uvedeme i čtvrté místo, protože je to pro Kulovou osmu zajímavé:

4.  Leoš Krejčín, Lenka Krejčínová (oba SKP Kulová osma Praha), Alene Vaníčková a Rudolf Vaníček (oba Kondor Cheb)
A tady jsou čtyři vítězné týmy

Naše dva další týmy skončily těsně za postupem do čtvrtfinále (9. a 11. místo).

Leošovi a Lence blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci našeho klubu. Připojujeme několik fotek od Jardy Mrkvičky (další fotky od Aleny Vaníčkové a Karla Dohnala najdete na Kulovém blesku ZDE):


Tahle koule musela letět hodně vysoko

Dvě předcházející fotky jsou ze stránek pétanque pro vás 


Kliknutím lze obrázky zvětšit. Poslední fotku od Aleny Vaníčkové poslal Leoš a nazval ji: Tajný kuřák v pozadí: