O činnosti K8 za r. 2013

Podklady pro hodnocení činnosti klubu KULOVÁ OSMA za rok 2013

· Ukončení naší 1.sezony pétanque 2012 a příchod nového roku členové Kulové osmy společně oslavili v Žernosecké restauraci se slibem, že za rok se zde opět sejdeme, abychom mohli společně zhodnotit všemi radostně očekávanou sezonu 2013.
· Vraťme se tedy teď k uplynulému roku 2013: „Sportovní klub pétanque Kulová osma“ (dále KO) celý rok trénoval a hrál zápasy na hřištích v areálu Glowackého. Díky pravidelným tréninkům se hráči zlepšovali a skoro všichni začali jezdit na turnaje ČAPEK. Dobrými výsledky v nich se v celostátních žebříčcích České asociace pétanque výrazně posunuli vzhůru. Nejlepší již pomalu atakují první stovku!
· Hřiště byla dovybavena za podpory MČ Praha 8 lavičkami, boudou na nářadí a přístřeškem proti slunci. Proto jsme už mohli přivítat i u nás soupeře z jiných klubů a uspořádat zajímavé zápasy a turnaje.
· Jedním z velkých turnajů byl Sportovní den pétanque konaný pod záštitou MČ Prahy 8. Vítězství si odvezli hráči Kondoru Cheb, kterým ještě jednou gratulujeme.
· V průběhu celé sezony se členové KO rozděleni do několika týmů zúčastnili 3.ročníku prestižního celoročního Pražského poháru v pétanque. Úspěšné boje přinesly některým našim týmům postupy do vyšších soutěží . Tým KOI ( ve složení Mrkvička, Šidlichovský, Černý ) postupoval z 2.ligy a po vítězné baráži se dostal až do 1.ligy! V příští sezoně budeme všem týmům držet palce, ať se jim podaří úspěchy zopakovat.
· Letos se také poprvé naši hráči zúčastnili Mistrovství České republiky o postup na Mistrovství Evropy a Světa. Tým žen s Lenkou Krejčínovou skončil na 4.místě a tým mužů s Leošem Krejčínem skončil na 5.místě. Bohužel to tentokrát na MS, které se bude konat na Hawai ještě nestačilo – snad příště.
· Naši členové se zúčastnili i MČR 55+. Nejlépe z našich si vedli manželé Krejčínovi s Vaníčkovými, kteří po vítězství ve skupině postoupili až do semifinálových bojů.
· Navíc letos klub Kulové osmy při účasti ve svém druhém roce Mistrovství ČR klubů v pétanque začal sbírat první body za vítězství v zápasech se zkušenějšími soupeři.
· Na podzim jsme pod záštitou starosty Prahy 8 Jiřího Janků u nás na hřišti v rámci akce Sportuje celá Praha 8 organizovali další velký turnaj. Zlato tentokrát zůstalo doma díky neporaženému domácímu týmu Alumil (Andrea, Lukáš a Miloš).
· Sezonu nepřerušujeme ani v zimě, když trénujeme v tělocvičně na škole Šimůnkova a hrajeme Zimní UBULIGU.
· Když jsme se tedy opět po roce sešli v Žernosecké restauraci v ještě větším počtu než loni a tentokrát navíc i s kytarami bylo se opravdu čím pyšnit a být na co hrdí.

· A jak letošní rok ukončit? Již tradičně přece v Praze rok končí velkým Silvestrovským turnajem na Ubulodromu v Úněticích – turnajem, který začíná ve starém roce a končí v roce novém. A ani tam jsme nezklamali! Tentokrát je prvním letošním vítězem v pétanque naše Lenka! Co si lze tedy do nového roku 2014 víc přát, než zdraví a všem členům, aby navázali na letošní klubové úspěchy .

11. 1. 2014 Leoš Krejčín