Vyhlášení klubových přeborů Kulové osmy

VYHLÁŠENÍ KLUBOVÝCH PŘEBORŮ KULOVÉ OSMY VE HŘE DVOJIC A TROJIC

ZÁMĚR:
1. Zajistit pro členy KO pravidelnou domácí soutěž, a umožnit jim tak konfrontaci všech proti všem napříč výkonnostními předpoklady.
2. Dát doposud poněkud chaotickému průběhu tréninků alespoň částečně jistý řád, pravidelnost a přehlednost.

PŘEBOR bude současně probíhat ve dvou skupinách pro tři a dvoučlenná družstva.

HRACÍ SYSTÉM: V jedné skupině se tedy budou utkávat pouze trojice nebo dvojice vždy v jediném duelu časově omezeném 60 minutami, což umožní jednak sehrání až dvou utkání v rámci jednoho tréninku, jednak přinese přehled a řád ve využívání jednotlivých hracích polí.

ÚČAST: Složení družstev může být libovolné, nemusí tedy nutně vycházet ze soupisky pro PPP. Díky tomu bude startovní listina pestřejší, obohacená např. o týmy rodinné (sourozenci, manželé, rodiče s potomkem), profesní, spřátelené, uliční apod. Počet členů jednoho družstva není omezený, což umožňuje přizvat si k jednotlivému utkání do týmu hosta, známého, zájemce apod., a tím mj. posilovat hráčskou základnu. Dvoučlenný tým se může samozřejmě přihlásit jen do přeboru dvojic, tým hlásící se do obou přeborů musí mít minimálně tři hráče. Jeden hráč ovšem může reprezentovat jenom jeden tým, i když v obou alternativách. Účast členů KO pochopitelně není povinná, nezájem však bude svým způsobem vypovídající o jejich vztahu k ostatním. Účast v soutěži lze, podle dohody, nabídnout i veřejnosti. Soutěž bude možné v průběhu sezóny doplňovat a rozšiřovat.

NÁZVY TÝMŮ: Libovolné, co nejpestřejší a nejvtipnější.

NOMINACE: Jeden tým (příklad: FRAJEŘI) může jeden den vyslat do boje souběžně jak trojici (Přebor A) tak dvojici (Přebor B). Pro každý konkrétní zápas v neměnném ohlášeném složení, příště se však mohou v rámci dvou družstev jednoho týmu hráči prostřídat. Neboli FRAJEŘI ve složení Novák, Nováková, Červený, Zelený a Modrá můžou nastoupit současně v trojici Novák, Červený, Modrá (A) i dvojici Nováková, Zelený (B), zatímco v dalším kole třeba v ´duhové´ trojici Červený, Zelený, Modrá, a na vedlejším poli s rodinnou dvojicí manželů Novákových. Složení se může libovolně měnit vždy pro nový zápas. Každý tým alespoň ve dvoučlenném složení tak bude mít šanci sehrát během tréninku 1-2 soutěžní utkání. Pestrost ve složení zbaví tréninky dosavadní šedé nudy, kdy se za celé odpoledne týmy nemohly, či neměly zájem, prostřídat.

LOSOVÁNÍ: Není nutné, záleží na vzájemné dohodě buď předběžné, nebo až na tréninku.

HRACÍ DNY: Nejsou určeny ani omezeny; tak mohou například dvě družstva z ďáblického sídliště sehrát své utkání v Gero centru nebo kdekoli jinde.

CENY: Protože hlavním cílem soutěže bude bavit se a vzájemně střetávat, jedinou odměnou každého účastníka bude dobrý pocit z příjemně prožitého času na čerstvém vzduchu, umocněný případně pohledem na aktuální postavení svého družstva v žebříčku uvedeném ve skříňce. K oblíbené honbě za nevkusnými plastikovými poháry v této soutěži bohužel nedojde.

PŘIHLÁŠKY jednotlivých týmů (jmenovitě s označením kapitána) se přijímají na adrese mackujim@volny.cz.

PROPAGACE: Jednotlivé výsledky pošlou kapitáni na adresu mackujim@volny.cz, spolu s průběžným aktuálním pořadím bude zveřejňováno na webové stránce KO.

28.2.2014 Jiří Macků


Poznámka webmastera z 10.4.2014: Veškeré informace o stavu tohoto klubového turnaje (seznamy týmů, další info, odklik na excelovou tabulku s aktualizovanými výsledky) najdete v oddílu KLUBOVÝ PŘEBOR DVOJIC A TROJIC, který je zařazen na našich stránkách vpravo nahoře hned pod kontakty.