Lipník a Poděbrady - turnaje dvojic

Minulý týden byl nabitý turnaji.
Dva týmy Kulové osmy se zúčastnily „Prvomájového lipnického turnaje“. Regionální turnaj byl kvalitně obsazen 53 týmy a hrál se pětikolový švýcar. Po jeho skončení byly naše týmy Petr Pilát a Hanka na 14. a Míla s Jardou Mrkvičkou na 18. místě. Petr musel po prvním vyřazovacím kole odjet do Prahy, a tak se nezúčastnili boje o 9. místo a skončili na místě šestnáctém. Míla s Jardou si polepšili a po odehrání dalších dvou zápasů skončili sedmnáctí. Oba týmy se utkaly se soupeři, kteří mají sílu okolo 70 a ne všechny zápasy prohrály. K Lipníku patří déšť, vynikající jídlo – rožněná uzená šunka a příjemná atmosféra s mezinárodní účastí.
V sobotu 3.5.2014 Míla s Hankou vyrazili na regionál dvojic „Poděbradka Cup“, kde se k nim přidali Borovičkovi a Jirka Rovný s kamarádem Fandou. Prostředí tenisové haly a restaurace bylo perfektní stejně jako grilovaná krkovice s hranolky. Hřiště na pétanque bohužel už tak pěkná nebyla. Nerovný povrch a hrubý štěrk ještě nebyl tak hrozný jako podmáčený terén a louže. Organizátoři tak pro hru vybrali jen 9 hřišť z 16, a proto se jedno kolo švýcara hrálo nadvakrát. Atmosféru zpestřoval rybníček a kuňkání žab. Vzhledem k prostojům byl zvolen čtyřkolový švýcar a pak jen semifinále a finále. Jako Kulová osma jsme měli vcelku úspěch a soupeři nás brali s velkým respektem. Po přepočtu švýcara Míla s Hankou bohužel nepostoupili do semifinále a skončili na 5. místě a Olda s Eliškou na 12. místě. Jirka si vyzkoušel, co je to turnaj.