Turnaj Chateau Náměšť

 V sobotu 10. května se na zámku v Náměšti na Hané konal turnaj trojic kategorie prestige. Po tradičním uvítání  (již po čtrnácté) slivovicí a koláčky pozdravila všechny účastníky (45 trojic) osobně paní starostka. Pořadatelé z Kulového blesku oficiálně přivítali nováčky z Kulové osmy
  Poté jsme byli seznámeni s letošními změnami. Oproti loňskému roku, kdy střelecká koule ustřelila část historického pískovcového schodiště, bylo přidáno dřevěné obložení schodiště a v zámku i parku bylo vyznačeno 26 hřišť.
   Lenka a Leoš Krejčínovi hráli v trojici s Lubošem Antonem z blízkého klubu KLIP Litovel. Hrálo se ve skupinách po pěti a šesti týmech. Do každé skupiny byly nasazeny dva nejlepší týmy a následně byly přidány zbylé týmy podle losu. Do dalších bojů postupovaly ale pouze dva nejlepší týmy a pro ostatní byl připraven jen doprovodný turnaj Litovel cup sponzorovaný pivovarem z Litovle.
Přestože jsme nasazeni nebyli, po třech výhrách jsme díky nejlepšímu skóre postoupili. Po postupu jsme v pavouku ještě dvakrát prohráli a dvakrát vyhráli a to nám stačilo na konečné 13. místo. 
Končili jsme, jak už bývá zvykem, opět za úplné tmy, ale s krásným zážitkem z atraktivního prostředí za krásného počasí.
Jako zajímavost ještě uvedu, že přes veškerou snahu pořadatelů se jim ochránit zámek  nepodařilo, protože vystřelený košonek prostřelil zámecké okno !!!
 K článku přikládám pro názornost foto rozmístění hřišť v zámeckém areálu a pár tabulek s průběžnými výsledky.

Mapa hřišť

Tabulka skupiny F

Tabulka postupujících


Leoš Krejčín 13. 5. 2014
****************************************
Lence a Leošovi blahopřejeme k postupu i ke konečnému umístění v takto silně obsazeném turnaji.
Vítězové:
1. Ivo Michálek, Jan Michálek a Pavel Hodboď (všichni Carreau Brno)
2. Petr Juráň, Hana Šrubařová (oba Carreau Brno) a Jaroslav Vlk (POP Praha)
3. Tomáš Michálek (Carreau Brno), Jiří Koreš mladší a Jiří Koreš starší (oba PC České Budějovice)
Úplnou výsledkovou listinu ve staré verzi najdete zde, soubor v Excelu je zde.
Fotogalerii (151 snímků) na Kulovém blesku najdete zde. Reportáž Pavla Konečného z hlavního turnaje je zde, z doprovodného turnaje zde.