Kulová osma v objetí generací

Jakápak manifestace stáří, to se pouze ve středu 4. června zaplnil stadión zkušeností a vědomostí. Žádní životem unavení důchodci, ale nažhavení účastníci II. ročníku Dne seniorů v krásném prostředí Na Kotlářce za účasti jedenácti členů Kulové osmy.  (Foto Leoš Krejčín)


Turnaj v pétanque tentokrát zaregistroval 33 tříčlenných týmů už nejen z Prahy. Uprostřed všeho dění, jako obvykle, věrozvěst této zábavy Petr Fuksa. Hrálo se bleskově, pouze tři zápasy do sedmi bodů, což činilo značný nápor na nervovou soustavu již od prvního náhozu. (Foto Václav Michálek)

Milan I. (pod dohledem  spolubojovnice Hanky, třetí do party byl Míla) si marně dělal čáku na titul Mr. Senior, jedna z účastnic ho trumfla o plných třináct let!  (Foto Leoš Krejčín)

Iva v akci, Ema v tradiční debatě se soupeřkami, Milan II.  v pohovu a všichni svorně v jarním sluníčku.  Antukový terén byl místy zrádně nerovný. (Foto Leoš Krejčín)

Tým Václav, Marie a Jiří, kterému se nepříliš daří v PPP a ještě méně v klubovém přeboru, se tentokrát soustředil přímo pekelně, pro nevhodnost zavrhl Vaškovou mobilizační teorii ´V devíti obracíme´, se třemi vítězstvími a skóre 21:4 se dostal až do jednokoulového rozstřelu o první místo, který žel o příslovečný fous prohrál. Fotografující Leoš poté prohlásil, že tento snímek bude patřit k jeho nejcennějším. (Foto Jiří Matějka)


Krejčínovi dali výjimečně vale koulím ve snaze poněkud víc rozpohybovat své organismy, potřebovali k tomu ovšem jakési klacky. Ve čtveřici žluťásků nepřehlédnutelná fialka Lenka ve své kategorii vybojovala stříbrnou medaili, zatímco Leoš ve finiši neukočíroval nasazení ani hmotnost, a s cílovou páskou kolem krku setrvačností skončil ve fotografčině objetí. (Foto kdo asi?)

Stříbrný tým v nastupujícím vedru uložil svých společných téměř dvě stě let do chladivého stínu. (Foto osobní trenér a spolubydlící Marie)

Pouhých několik málo hodin spánku stačilo, aby se šestice účastníků včerejších seniorských hrátek s novou partou probudila mnoho desítek letí do svého mládí.Další výuková hodina s budoucími absolventy mateřské školy a příštími mistry této hry proběhla opět v Gero centru. (4x foto Václav Michálek)

Text: Jiří Macků, 6. 6. 2014