Pepáčkovy pokažené narozeniny

V sobotu 7. června si dvě třetiny týmu Rapid K8 odskočily do Lipníka u Benátek nad Jizerou k pohodovému setkání osmi týmů nazvanému Pepáčkovo Koulení, dávanému rok co rok u příležitosti narozenin Josefa Čiháka, hybné páky tamního pétanque.

Dušetřasné drncání po kostkách silnic bývalého vojenského újezdu Mladá-Milovice nebylo nic proti terénu u penziónu, po němž bohnické koule poskakovaly zoufale nekontrolovatelně. Hrubý štěrk, samý štěrk, do něhož ani nešlo narýsovat kruh, jenom zbytečky hlíny po nedávném lijáku, přesto místy urputně se držící stonky plevelů připravených poslat kouli do všech možných jiných směrů, a sklon hřišť takový, že by libela nad takovým kšeftem zajásala.

Takový festovní kamenitý základ by jistě dokázaly ocenit naše dálnice.

Poločasovým zpestřením bylo již neodmyslitelné komediální vystoupení oslavence Pepáčka, jenž tentokrát přijel s plastovým náklaďáčkem kutat do štěrku zapadlé košonky. Mladoboleslavská Radka Rajtarová, 193 cm vysoká majitelka údajně nejdelších nohou ve světě pétanque, si při té příležitosti neopomněla udělat památeční fotočku.

V lipnickém klání bohnická dvojice lépe než na štěrkovišti zabodovala pod stanem u oroseného Krakonoše. Ze čtyř zápasů, i když se postupně lepšila, třikrát musela přenechat vítězství soupeři, a tak náplastí bylo alespoň posledním náhozem vydřené vítězství 13:12 nad domácí elitou, oslavencem Josefem Čihákem a jeho partnerkou Danou Prorokovou, údajně 68. a 73. hráči republikového žebříčku.
Účastníci zájezdu: Václav Michálek (foto) a Jiří Macků 11. 6. 2014