Sportuje celá Praha 8

V sobotu 13. 9. se na našem hřišti ZŠ Glowackého, pod záštitou starosty Prahy 8 Jiřího Janků, konal již třetí ročník turnaje pétanque „Sportuje celá Praha 8“. Po pátku, který skoro celý propršel, se počasí umoudřilo a po celou dobu turnaje bylo příjemné, místy i slunečné, počasí. Na registraci se sešlo celkem dvanáct týmů, osm z SKP Kulové osmy, dva přespolní a dva kombinované. Hrálo se od 10 hod. do 14:30 hod.

Do čtvrtého kola prošly s třemi vítězstvími suverénně týmy EMI (s 26-ti body) a Blue Stars (s 15-ti body). Poslední, finálové kolo však rozhodlo o vítězi. Na prvním místě se umístil tým Blue Stars (Dana Černá a Andrea Novotná), na druhém místě byl tým EMI (Ema Koudelková a Ivana Horálková) a na třetím místě pak tým LAMA (Eva Lánská a Marie Matějková). Čtvrté místo obsadil tým DUE (Václav Michálek a Marie Pinkasová).

Co dodat? Poháry byly rozdány, sportovní den pétanque se vydařil, všichni hráči i pořadatelé odcházeli v dobré náladě s přesvědčením, že podobné turnaje by se měly pořádat častěji.