Pražské jaro 2016


Pražské jaro 2016

Klub Kulová osma se rozhodl uspořádat vzpomínkovou akci na svého zakládajícího prezidenta Jardu Mrkvičku. Díky již tradičnímu spojení pétanque a hudby jsme v neděli 8. 5. 2016 zorganizovali turnaj „Pražské jaro“. Se zabezpečením celé akce nám pomohla Městská část Praha 8, patronát nad ní převzala místostarostka MČP8 Alena Borhyová.

Přesto, že se tento víkend konalo 5 turnajů, naše hřiště praskalo ve švech. (Počet hráčů splňoval i podmínky zařazení do bodovaného „Čapkovského“ turnaje.) Přivítali jsme zástupce devíti klubů –     z Vědomic, UBU, Kostomlat, hráče z Prahy 13, Rodamienta, Ořechu, POPu, Lipníka a Pňova-Předhradí. Turnaj ozdobila svou účastí řada klubových prezidentů a kvalitu dodalo turnaji i několik mistrů republiky. Jako čestné hosty jsme v průběhu dne uvítali členy Jardovy rodiny i řadu členů zastupitelstva městské části.

Naši členové se na tento turnaj moc těšili, a protože se chtěli vypořádat se svou rolí hostitelů co nejlépe, připravili pro všechny nejen občerstvení, ale i další doprovodný program.

Po snídani s bohatým výběrem pomazánek, domácích koláčů, buchet, bábovek a štrůdlů se odehrála prvá dvě kola zápasů. Další dvě kola následovala hned po obědě. Tato čtyři základní kola určila týmy do finálových soubojů.

Za velké divácké účasti pak proběhly boje o poháry. Přestože v turnaji šlo především o pohodu a užívání si krásného slunečného dne s přáteli, musíme finalisty pochválit za napínavé souboje. Vítězi se stali hráči Alena Vaníčková a Hynek Vyoral z Kostomlat, stříbro si odvezli manželé Pillerovi z Vědomic, bronz kombinovaný tým Pepy Čiháka z Lipníka a Jarky Škorničkové z Kostomlat a krásné, i když nepopulární čtvrté místo obsadili Pavla Beranová a Pavel Mazúr z Vědomic.

Sexy triko za první „káro“ v turnaji získal domácí Míla Zátka, který získal i cenu za nejlepšího plaséra v doprovodném turnaji. Z žen byla nejlepší plasérkou Maruška Műllerová z Kostomlat.

Po slavnostním převzetí cen pro vítěze a pamětních medailí pro všechny účastníky turnaje z rukou místostarostky Aleny Borhyové začala odpolední a večerní zábavná část. Na připraveném ohništi se opékaly buřty a hudebníci hrábli do strun kytar. Basovka udávala rytmus, banjo hrálo jak v mlžných horách. Nádherně zpívala hostující zpěvačka Pavla. Někdo se přidal ke zpěvu, někdo jen poslouchal, jiní si i zatančili. Zábava pak pokračovala až do tmy.

Na tomto turnaji se nejlépe ukázalo, že pétanque není jen sport, ale že je to pro řadu hráčů i životní styl.

Závěrem bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří se na organizaci této superakce podíleli a bez kterých by neprožilo šedesát spokojených lidí nádhernou neděli J

Pro ty, kteří si chtějí s námi užít pohodové atmosféry turnaje stačí kliknout na odkaz :
http://lenka1212.rajce.idnes.cz/Prazske_jaro_2016/#Prazske_jaro-WMV.jpg

A kdo si chce s námi připomenout Jardu, může shlédnout nábor nových minihráčů pétanque
v mateřské školce : http://lenka1212.rajce.idnes.cz/MS-Rybicky/#MS-Rybicky.jpg

Za pořadatele Leoš a Lenka
vítězové s místostarostkou p. Borhyovou

(téměř) všichni

country band

opékání buřtů