Nejlepšími na Praze 8 jsou Ivana a Václav

Také v roce 2016 uspořádala městská část Praha 8, pod záštitou místostarostky paní Al. Borhyové, oblíbené turnaje Sportuje celá Praha 8.  Pétanque turnaj se konal v neděli 2. října na hřišti Kulové osmy v Glowatzkého. Zúčastnili se ho „profesionálové“ z Kulové osmy a Rodamienta, příchozí občané z Prahy 8 a hostující pár z Kostomlat. Celkem 22 dvojic. Řídila jej mistrovská dvojice Lenka a Leoš Krejčínovi.
Jak bývá zvykem, úvodní kola proběhla s využitím systému „Švýcar“. V třetím kole narušil urputné boje dosti silný déšť. Turnaj byl proto po dokončení tohoto kola ukončen a po spočtení výsledků byli vyhlášeni vítězové. Na prvém místě se umístili Ivana Lenhartová  a Václav Slapnička, stříbrnou medaili získali  Eliška a Oldřich Borovičkovi, všichni z Kulové osmy. Vítězové byli obdarováni medailemi a šampaňským.